„Fogd most két kezem…” (2016. október 28.) |
|
|

Ezzel a címmel szervez jótékonysági estet a kazincbarcikai székhelyű civilszervezet, az Újkazinci Baráti Kör és a Borsod-Média Ügynökség.
A rendezvény teljes bevételét a Kazincbarcikai Kórház Hospice Osztálya részére, az ott ápolt, súlyos betegségük végstádiumában lévő, elsősorban daganatos betegek komfortérzetének javítására fordítják, személyes nyilvános és hivatalosan dokumentált átadással.
A szervezők, Kálmán Vilmosné Katika és Ügynökségünk vezetője, Göndör Judit a rendezvény kapcsán elmondták: az est a szeretet, a tisztelet és a méltóság jegyében egy száz perces, testet-lelket ünneplőbe öltöztető lírikus utazás lesz a zene, a tánc és a költészet világában. Ebben művésztanárok és ifjú művészpalánták különleges előadása és számos vizuális élmény lesz a segítségükre, hiszen maradandó élményt szeretnének szerezni az esten résztvevőknek.
Mint hozzá tették: bíznak benne, hogy a nemes ügyet sokan támogatásra érdemesnek tartják, s egy-egy vagy akár több adományjegy megváltásával, személyes részvétellel és egy kellemes este közös eltöltésével támogatják az ügyet.
Utaltak arra is, hogy a tavalyi esztendőben Szalkai Dávid, Múcsonyban élő és gyógyíthatatlan betegségben szenvedő fiatalember számára szerveztek nagy sikerű jótékonysági estet „Nem adom fel…!” címmel. Akkor közel négyszázezer forint adomány gyűlt össze csak a helyszínen, és idén is legalább ennyivel szeretnék támogatni a Hospice Osztályt.
Ehhez kérik és várják jó szándékú embertársaik segítségét és támogatását.
A jótékonysági est november 18-án, pénteken 17 órától lesz a kazincbarcikai Egressy Béni Művelődési Központ színháztermében.
Adományjegyeket november 7-étől elővételben is lehet majd váltani; a rendezvény kapcsán minden további információt megtalálnak a plakátokon és az esemény nevével létrehozott közösségi profilon.
|
A múlt hőseire emlékezve üzentek a jövőbe (2016. október 24.) |
|
|

Egy nagyszerű ötlet nyomán nemcsak új látványossággal gyarapodott a kistelepülés, de maradandó és méltó emléket állítottak az ’56-os hősöknek.
Az ég felé törő, mindent uraló forma, mesterséges és természetes anyagok találkozása, a legyőzhetetlenség és az erő szimbolikája – ezek az új ivánkai ’56-os emlékmű legjellemzőbb vonásai. Az emlékünnepséggel egybekötött avatórendezvényt október 23-án, az 1956-os forradalom és szabadságharc évfordulójához kapcsolódva tartották a festői szépségű kisközségben. A szeles és csípős idő ellenére közel százötven meghívott és érdeklődő sétált fel a település legmagasabb pontján található temető bejáratához, ahol délelőtt tizenegy órakor a Himnusz közös eléneklésével kezdődött a rendezvény. A nemzeti színbe öltöztetett kerítés által körbeölelt emlékmű mellett Kelemen Csaba, az egri Gárdonyi Géza Színház művészének verses-zenés műsora méltó módon idézte meg a hatvan évvel ezelőtti események hangulatát. A házigazdák részéről Seszták Ottó polgármester köszöntötte az egybegyűlteket; kiemelve a pályázatok közösségépítő és formáló erejét. Demeter Zoltán országgyűlési képviselő ünnepi beszédében ’56 előzményeit és történéseit elevenítette fel, fókuszba állítva magát az embert, aki a szabadságáért, a függetlenségéért és a magyarság közös jövőjéért küzdött. Eperjesi Szabolcs, építőipari Nívódíjas építész, az emlékmű tervezője nagy szeretettel és műértéssel mutatta be alkotását a közönségnek, akik ily módon megérthették a szimbolikus jelentéssel bíró formákat, anyagokat, színeket; s jobban megismerhették magát az emlékművet.
|
'56-os Büszkeségpont Sajóivánkán (2016. október 18.) |
|
|
Ügynökségünk ezúttal a sajóivánkai Büszkeségpont projekthez kapcsolódva munkálkodik, ahol vezetőnk lesz az ünnepi esemény és a kiállítás háziasszonya; illetve a kommunikációs tevékenységbe is besegítünk.
Íme a projekt sajtóanyaga:
2016 a Magyar Szabadság Éve. Az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulójához kötődő Emlékévet a Kazincbarcikához közeli kistelepülés, Sajóivánka különleges módon kívánta megünnepelni és megörökíteni az utókor számára. A festői szépségű és fiatalos lendületű kistelepülés története bár a régmúltba tekint vissza, de az ’56-os eseményeket illetően nem rendelkezik mély történelmi gyökerekkel. Ám a térség vérkeringésébe aktívan bekapcsolódva határozott céljuk „különlegesnek, egyedinek és nagynak” lenni. Ez adta az alapötletét annak, hogy Sajóivánkán létrehozzanak egy olyan emlékművet, mely egyszerre tisztelgés a múlt nagyjai, hősei előtt; iránymutatás a jelen és a jövő generációja számára, s ugyanakkor látványosság minden odalátogatónak vagy átutazónak. Hiszen a település csatlakozott az 1956-os emlékévhez, és a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány két pályázatán („Büszkeségpont” és „Sinkovits Imre”) is sikert aratott „1956 emlékezete Sajóivánkán” című projektjével. Ennek és az 1956-os Emlékbizottság támogatásának köszönhetően megvalósulhat a kistelepülés nagy álma, egy különleges emlékmű, s hozzá kötődően az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulójához méltó megjelenésű emlékprogram.
|
Elismerés Ügynökségünk vezetőjének! (2016. október 12.) |
|
|

A 20 éves Kazincbarcikai Egyesületek Fóruma és a 15 éves Önkéntesek Hete alkalmából kimagasló önkéntes munkájukért 37 aktivista részesült a hétfői nyitórendezényen kitüntetésben.
A sok-sok önkéntes között Ügynökségünk vezetőjének munkáját is elismerték:
1. Nagy Imre 2. Tóth János 3. Bene Sándor 4. Binó Imre 5. Bíró Anikó 6. Harsányiné Kovács Marianna 7. Hegyaljai Béláné 8. Pelle Anna 9. Lőw Ferencné 10. Budai Istvánné 11. Tokai Edit 12. Andrásfalvy János 13. Begov Ferencné 14. Fancsik József 15. Tomkóné Kiss Mária 16. Gergelyné Szűcs Márta 17. Plajer János 18. Kléri Roland 19. Vakter Mihály 20. Gerendai Sándorné 21. Harnócz Istvánné 22. Várhelyi Zsuzsanna 23. Horváth Lászlóné 24. Jancsurák Jánosné 25. Török Dezsőné 26. Csősz Béláné 27. Binó Imréné 28. Antal Tiborné 29. Jancsurák Lajosné 30. Krokavecz Béláné 31. Mizsei Sándorné 32. Bukodiné Sólyom Ilona 33. Pásztor László 34. Faragó Lászlóné 35. Klinszky Béláné 36. Papp Mónika 37. Göndör Judit
Köszönjük az elismerést, és büszkék vagyunk rá, hogy ebbe a csapatba tartozhatunk!
|
Irodalom, egészségmegőrzés, jótékonykodás és városszépítés (2016. október 11.) |
|
|

Hétfőn emlékfa-ültetéssel és ünnepi megnyitóval vette kezdetét a XV. Önkéntesek Hete rendezvénysorozat Kazincbarcikán.
A jubileumi esemény attól is különleges, hogy a szervező, Kazincbarcikai Egyesületek Fóruma (KEF) idén ünnepli fennállásának huszadik évfordulóját.
A barcikai civilek 2001-ben csatlakoztak az Önkéntesek Nemzetközi Éve rendezvénysorozat országos programjaihoz és azóta minden esztendőben megrendezik azt. Idén, kissé rendhagyó módon emlékfa-ültetéssel kezdődött a program, a közkedvelt Csónakázó-tó parkjában ültettek el közösen egy kőrisfacsemetét a résztvevők. Csakúgy, mint másfél évtizede, hiszen az első Önkéntesek Hetének zárásaként 2001-ben is volt egy közös faültetés, s bizony jó néhányan akkor is és most is tagjai a helyi civilszervezeteknek.
|
|